Mindenki emlékszik még a só című mesére?

aso.jpgA só Fotó: mesek.cc

Az öreg király nem tudta eldönteni, hogy a három lánya közül melyiknek adja a legszebbik országát. Némi töprengés után úgy döntött, hogy annak adja, amelyik őt legjobban szereti. „Sorba kérdezte a leányokat, kezdte a legidősebbiken:

– Felelj nekem, édes lányom: hogy szeretsz engem?

– Mint a galamb a tiszta búzát – mondta a leány.

– Hát te, édes lányom? – kérdezte a középsőt.

– Én úgy, édesapám, mint forró nyárban a szellőt.

– No, most téged kérdezlek – fordult a legkisebbikhez –, mondjad: hogy szeretsz?

– Úgy, édesapám, mint az emberek a sót! – felelt a kicsi királykisasszony.

– Mit beszélsz, te haszontalan – förmedt rá a király –, kitakarodj az udvaromból, de még az országomból is! Ne is lássalak, ha csak ennyire szeretsz!

Hiába sírt, könyörgött a királykisasszony, hiába magyarázta, hogy az emberek így meg úgy szeretik a sót, nem volt kegyelem, világgá kellett mennie.” ….S a mese végén a veje, a legkisebbik leány férje ebédre hívja apósát, a vén királyt. Az ebéd minden fogását sótlanul, ízetlenül szolgálják fel. Ennek hatására az apa beismerte tévedését, s nagy szeretettel visszafogadta és legszebbik országával megajándékozta a legkisebb királylányt.

A parajdi só weboldalán olvasottak szerint az emberi szervezet vízből és sóból áll. A só alatt nem a hagyományos értelemben vett finomított konyhasót értjük, hanem a természetben, eredeti állapotukban előforduló sókat, melyekben különböző minőségű és mennyiségű ásványi anyagok vannak. Ezek közül a parajdi a világon az egyik legjobb minőségű, hiszen 84-féle ásványi anyagot és Őstengeri iszapot tartalmaz, az Ősóceán kiszáradásakor keletkezett.

so.jpgParajdi só Fotó: frisskosar.hu

A só nem más, mint folyékony napenergia, mértani szerkezetben megkötve, ami képes életet létrehozni és fenntartani. Kb. 250 millió évvel ezelőtt a napfény energiája kiszárította az Ősóceánt, ez az energia van a sókristály rácsaiban tárolva. Víz hozzáadásakor ezt az energiát szabadítjuk fel, a sóban lévő elemek ionizálódnak, így kialakul egy „energia tenger”, ami csak arra vár, hogy életet adjon, illetve fenntartson.

A parajdi só, ez a kézzel bányászott és aprított só mentes mindennemű környezeti szennyeződéstől, adalékanyagtól. Abban is különbözik a többi sótól, hogy (ez küllemében is megmutatkozik, piszkos, szürkés színe van ) nem vonják ki belőle az olajeszenciát is tartalmazó természetes iszapot.

A sót a Erdélyben 600 éve fogyasztják és gyógyításra is alkalmazzák. Rendkívüli értékét ismerve a bányák birtoklásáért háborúk dúltak. Mindenféle fertőző betegség gyógyítására használták a középkortól kezdve. Fogyasztása magas ásványi anyag tartalma miatt nem okoz magas vérnyomást!

sobanya.jpgSóbánya Fotó: eletso.hu

Milyen betegségek gyógyítására, enyhítésére ajánljuk?

  • Bőrbetegségekre,

  • anyagcsere zavarokra,

  • mozgásszervi betegségekre,

  • stressz csökkentésére,

  • légúti betegségekre,

  • allergiára,

  • fog- és szájápolásra,

  • alvászavarok megszüntetésére,

  • salaktalanításra, méregtelenítésre.

Címkék: termék egészségmegőrzés

A jóga célja nem más,

mint a testi, lelki, szellemi egészség elérése,

az önmegismerés és a fokozottabb koncentráció.

 

 

A jóga rendszeres gyakorlása, légzésszabályozással és relaxációval kiegészítve, - hozzáértő szakmai vezetés irányításával - javítja az egészségi állapotot, segít a stressz leküzdésében. Nem kevesebbre, mint a fenti tények tudományos alátámasztására vállalkozik az a vizsgálat, amelyet a Magyar Jóga Társaság a Magyar Olimpiai Bizottság megbízásából végez.

A program célcsoportját az idősek, a diákok, a fogyatékkal élők és a munkahelyi közösségek képviselik: összesen 191 fő, 12 csoportban.

A kutatásban résztvevő jógázókkal egy együttműködési megállapodást kötnek, amelyben vállalják a 20 hetes tanfolyamon való részvételt, a rendszeres otthoni gyakorlást, és a méréseken való megjelenést. A fentieken túl a résztvevők kitöltenek egy adatlapot, amelyen részletesen beszámolnak egészségi állapotukról és meglévő panaszaikról. A jógát rendszeresen gyakorlók tapasztalatai, illetve a téma szakirodalma alapján feltételezhető, hogy a jóga pozitív hatással van nemcsak a gyakorló személy testi funkcióira, hanem lelki, mentális állapotára is. Ennek megfelelően a résztvevők - a vizsgálat elején és a végén is - válaszolnak egy pszichológiai teszt kérdéseire, mely vizsgálja a testtudatosságban, az életvezetésben és az életminőségben bekövetkezett változásokat.

101_015_.jpgJóga tanfolyam az Ahimsza Jógaközpontban

A foglalkozások elsődleges célja, hogy a résztvevők saját belső igényévé váljon az otthoni gyakorlás, beépítsék hétköznapjaikba a tanultakat. Ez fogja biztosítani azt az állapotjavulást, amit kutatás összegzéseként szeretnénk számokkal, adatokkal is alátámasztani. Az otthoni gyakorláshoz a program résztvevői egyénre szabott feladatsort kapnak, mely átlagosan napi 20 perc gyakorlást igényel. Az otthoni gyakorlásukról naplót vezetnek a résztvevők.

A 20 hetes jógatanfolyamokon felkészült jógaoktatók (17 fő), élettani paraméterek előzetes és utólagos mérésével és ezen paraméterek összehasonlításával, a mérési eredményekkel igazolt javulás dokumentálásával szeretnék bebizonyítani a jógagyakorlás kedvező élettani hatását. Milyen egészségügyi jellemzőket vizsgálnak? A projekt során alkalmazott mérések kiválasztásánál fontos szempont volt a mérések informatív jellege, objektivitása, rövid időigénye, valamint költséghatékonysága. Ez alapján választották ki a vérnyomás, a pulzus, a testsúly, és a légzésfunkció mérést, valamint a mágneses kvantum analízist, ami egy modern, laborpontosságú és átfogó elemzést tesz lehetővé az egész test állapotáról 33 paraméter vizsgálatával.

A program területi lefedettsége országos szintű, koordinátora a Magyar Jóga Társaság, s partnerszervezetekként az alábbi jógaközpontok/közösségek vesznek részt benne:

  • Napüdvözlet Egyesület (Pécs),
  • Gabala Egészségcentrum (Budapest),
  • Jóga Kuckó (Pécs),
  • Táncsics Mihály Közgazdasági Szakközépiskola (Salgótarján),
  • Kleoszalon Kft. (Salgótarján),
  • Mecsek Fittnes (Pécs),
  • Ébredés Holisztikus Központ (Eger),
  • Monsoon Jógastúdió (Budapest),
  • AGAMA Jógaközpont (Budapest),
  • Burattinó Alapítványi Iskola (Budapest-Csepel),
  • Bálint Közösségi Ház (Budapest),
  • Mecsek Füszért (Pécs),
  • Ahimsza Jógaközpont (Veszprém).

 

A program eredményének kiértékelése június közepére várható. Az eredményeket is szeretnénk közzé tenni.

Címkék: kutatás jóga

süti beállítások módosítása