A zöld turmixok nagyon táplálóak. A hozzávalók következő arányára érdemes tekintettel lenni : kb. 40%-ban (bio ) zöld levél és 60%-ban érett, (bio ) gyümölcs.

Könnyű megemészteni őket. A turmixolás a zöld levelekben és gyümölcsökben lévő sejtek nagy részét feltöri, ezáltal az értékes tápanyagok kiszabadulhatnak a sejtekből és könnyedén felszívódhatnak szervezetünkben. A felszívódás szó szerint már a szájban megkezdődik .

A zöld turmixok - szemben a gyümölcscentrifugával készített levekkel - teljes táplálékok, mert van bennük élelmi rost is. A rostok segítik a kiválasztást.

A legízletesebb ételek. A 60:40%-os gyümölcs-zöld levél arány miatt a gyümölcs édes íze dominál, ugyanakkor a zöld levelek pikáns ízt kölcsönöznek neki. Aki megkóstolja a turmixokat, meglepődve fogja tapasztalni, hogyan lehet ilyen finom íze valaminek, ami ennyire zöld színű.

A klorofill molekula nagyon hasonlít az emberi vér molekulájához. Dr. Ann Wigmore szerint a klorofill fogyasztása olyan, mintha egészséges vért öntenének belénk. Nagyon kevés ember fogyaszt megfelelő mennyiségű zöld levelet, beleértve az élő ételeket fogyasztókat is. Napi fél-egy liter zöld turmix elfogyasztása nem csupán elegendő tápanyaghoz juttatja szervezetünket, hanem a hasznos tápanyagok felszívódását is biztosítja.

Elkészítésük könnyű, hiszen a turmixgép könnyen tisztítható. Ezzel szemben a centrifugálás időigényes, sok tisztogatással jár és költséges. Sokan éppen a fenti okokra hivatkozva kerülik a levek centrifugálását. A turmixok készítése a mosogatással együtt kevesebb, mint 5 percet vesz igénybe.

Ezeket a zöld „italokat” a gyerekek is szeretik, mégpedig minden korosztály, beleértve a 6 hónapnál idősebb babákat is. Természetesen óvatosnak kell lennünk a gyerekekkel, és csak lassan szabad növelnünk a mennyiséget, hogy elkerüljük az allergiás reakciókat.

Amikor zöld turmixok formájában juttatjuk a szervezetünkbe a zöldeket, nagymértékben csökkentjük az olajok és a só bevitelét.

zold.jpgZöld turmix Fotó: lelekeszencia.hu

 

Zöld turmix recept:

  • 1 marék friss spenót,

  • 1 db alma,

  • 1 cikk citrom héjastól (lehetőleg bio legyen),

  • 1 cm friss gyömbér,

  • 2 pohár tiszta víz.

A hozzávalókat összeturmixoljuk. Poharakba töltjük, és már ihatjuk is.

Kedvencek még a banános-spenótos, nyáron a barackos-mángoldos zöld turmix. A kísérletezők tyúkhúrt, pitypangot, csalánt is tehetnek bele.

Egészségetekre!

Címkék: recept egészségmegőrzés

I. Ahimsza Klub

 2014.03.25. 13:11

Az I. Ahimsza Klubra, március 3. vasárnapján, egy borongós, esős délutánon került sort. Kik fogadták el meghívásunkat? A foglalkozásokat tekintve a résztvevők igen vegyes képet mutattak: volt tanár, ingatlanügynök, lakberendező, informatikus, jogi asszisztens, területfejlesztő, jógaoktató, vállalatvezető, főállású anyuka, nyugdíjas és élelmezésirányító stb., klubtagokká „váltak” idősebbek és fiatalabbak, egyedülállók és családban élők. Volt aki azt érezte, hogy a helyén van, volt aki már elindult a választott úton, s volt aki még csak keresi, hogy mi lenne számára az ideális irány. Mégis mi jelentette az összetartó erőt? Egy közös élmény, egy közös filozófia: a jóga, a jógázás szeretete.

 

Miért született meg a klub? A közösségszervezést az az igény hívta életre, hogy a jógaórák előtt és után általában sietünk, nincs idő ismerkedésre, beszélgetésre, s a különböző jógafoglalkozásokra, más-más oktatókhoz járók sem ismerik egymást.

 

Az első ilyen összejövetelen körülbelül 20 fő vett részt. Mód nyílt kötetlen beszélgetésre és zenehallgatásra, lehetett mandalát színezni, önismereti társasjátékkal játszani, előkerült a tarot kártya, megismerkedhettünk annak szimbólumrendszerével. Voltunk kisebb csoportokban és beszélgettünk közösen, egy nagy körben. Az estet filmvetítés zárta. A spirituális valóság című filmet nézte meg egy maroknyi csapat.

 

Mit adott számomra ez a rendezvény? A nagy társaság engem némileg feszélyez, ezért egy kisebb csoportot, a kötetlen beszélgetés lehetőségét választottam. A beszélgetőtársaim megerősíttek abban, hogy jó ide járni, hogy itt különleges emberekkel találkozhatok. A különlegességük, értékük abban mutatkozik meg, hogy ők nem az időjárást, a szüleiket, a főnöküket, a politikát és általában a külső körülményeket okolják jó vagy rossz sorsukért, hanem úgy gondolják, hogy saját maguk felelősek az életükért. Ők azok, akik mernek változtatni, fejlődni, s a változtatást saját magukon kezdik. Megtanulnak tudatosan élni, a jelenre koncentrálni, befelé figyelni, tisztelni és elfogadni másokat, türelmesnek lenni.

 

Az Ahimsza Klub, s ez a kötetlen és nagyon őszinte beszélgetés, melynek részese lehettem, hosszú időre feltöltött, újabb erőt és energiát adott a mindennapokhoz. Amennyiben te is szeretnél részese lenni egy ilyen erős pozitív élménynek, várunk a következő összejövetelre, április 26-án szombaton 16.00-tól az AHIMSZA Jógaközpontba.

 

Veszprém, Ahimsza Jógaközpont, 2014. március 24.

T.Hargitai Judit

 

Kép 369.jpg

A "lányok" egy csoportja

 

Kép 366.jpg

Mindannyian egy nagy körben

 

Kép 361.jpg

Mit mond a kártya?

 

Kép 359.jpg

A mandalák gyűrűjében

 

 

 

 

Címkék: Ahimsza Klub

Mindenki emlékszik még a só című mesére?

aso.jpgA só Fotó: mesek.cc

Az öreg király nem tudta eldönteni, hogy a három lánya közül melyiknek adja a legszebbik országát. Némi töprengés után úgy döntött, hogy annak adja, amelyik őt legjobban szereti. „Sorba kérdezte a leányokat, kezdte a legidősebbiken:

– Felelj nekem, édes lányom: hogy szeretsz engem?

– Mint a galamb a tiszta búzát – mondta a leány.

– Hát te, édes lányom? – kérdezte a középsőt.

– Én úgy, édesapám, mint forró nyárban a szellőt.

– No, most téged kérdezlek – fordult a legkisebbikhez –, mondjad: hogy szeretsz?

– Úgy, édesapám, mint az emberek a sót! – felelt a kicsi királykisasszony.

– Mit beszélsz, te haszontalan – förmedt rá a király –, kitakarodj az udvaromból, de még az országomból is! Ne is lássalak, ha csak ennyire szeretsz!

Hiába sírt, könyörgött a királykisasszony, hiába magyarázta, hogy az emberek így meg úgy szeretik a sót, nem volt kegyelem, világgá kellett mennie.” ….S a mese végén a veje, a legkisebbik leány férje ebédre hívja apósát, a vén királyt. Az ebéd minden fogását sótlanul, ízetlenül szolgálják fel. Ennek hatására az apa beismerte tévedését, s nagy szeretettel visszafogadta és legszebbik országával megajándékozta a legkisebb királylányt.

A parajdi só weboldalán olvasottak szerint az emberi szervezet vízből és sóból áll. A só alatt nem a hagyományos értelemben vett finomított konyhasót értjük, hanem a természetben, eredeti állapotukban előforduló sókat, melyekben különböző minőségű és mennyiségű ásványi anyagok vannak. Ezek közül a parajdi a világon az egyik legjobb minőségű, hiszen 84-féle ásványi anyagot és Őstengeri iszapot tartalmaz, az Ősóceán kiszáradásakor keletkezett.

so.jpgParajdi só Fotó: frisskosar.hu

A só nem más, mint folyékony napenergia, mértani szerkezetben megkötve, ami képes életet létrehozni és fenntartani. Kb. 250 millió évvel ezelőtt a napfény energiája kiszárította az Ősóceánt, ez az energia van a sókristály rácsaiban tárolva. Víz hozzáadásakor ezt az energiát szabadítjuk fel, a sóban lévő elemek ionizálódnak, így kialakul egy „energia tenger”, ami csak arra vár, hogy életet adjon, illetve fenntartson.

A parajdi só, ez a kézzel bányászott és aprított só mentes mindennemű környezeti szennyeződéstől, adalékanyagtól. Abban is különbözik a többi sótól, hogy (ez küllemében is megmutatkozik, piszkos, szürkés színe van ) nem vonják ki belőle az olajeszenciát is tartalmazó természetes iszapot.

A sót a Erdélyben 600 éve fogyasztják és gyógyításra is alkalmazzák. Rendkívüli értékét ismerve a bányák birtoklásáért háborúk dúltak. Mindenféle fertőző betegség gyógyítására használták a középkortól kezdve. Fogyasztása magas ásványi anyag tartalma miatt nem okoz magas vérnyomást!

sobanya.jpgSóbánya Fotó: eletso.hu

Milyen betegségek gyógyítására, enyhítésére ajánljuk?

  • Bőrbetegségekre,

  • anyagcsere zavarokra,

  • mozgásszervi betegségekre,

  • stressz csökkentésére,

  • légúti betegségekre,

  • allergiára,

  • fog- és szájápolásra,

  • alvászavarok megszüntetésére,

  • salaktalanításra, méregtelenítésre.

Címkék: termék egészségmegőrzés

A jóga célja nem más,

mint a testi, lelki, szellemi egészség elérése,

az önmegismerés és a fokozottabb koncentráció.

 

 

A jóga rendszeres gyakorlása, légzésszabályozással és relaxációval kiegészítve, - hozzáértő szakmai vezetés irányításával - javítja az egészségi állapotot, segít a stressz leküzdésében. Nem kevesebbre, mint a fenti tények tudományos alátámasztására vállalkozik az a vizsgálat, amelyet a Magyar Jóga Társaság a Magyar Olimpiai Bizottság megbízásából végez.

A program célcsoportját az idősek, a diákok, a fogyatékkal élők és a munkahelyi közösségek képviselik: összesen 191 fő, 12 csoportban.

A kutatásban résztvevő jógázókkal egy együttműködési megállapodást kötnek, amelyben vállalják a 20 hetes tanfolyamon való részvételt, a rendszeres otthoni gyakorlást, és a méréseken való megjelenést. A fentieken túl a résztvevők kitöltenek egy adatlapot, amelyen részletesen beszámolnak egészségi állapotukról és meglévő panaszaikról. A jógát rendszeresen gyakorlók tapasztalatai, illetve a téma szakirodalma alapján feltételezhető, hogy a jóga pozitív hatással van nemcsak a gyakorló személy testi funkcióira, hanem lelki, mentális állapotára is. Ennek megfelelően a résztvevők - a vizsgálat elején és a végén is - válaszolnak egy pszichológiai teszt kérdéseire, mely vizsgálja a testtudatosságban, az életvezetésben és az életminőségben bekövetkezett változásokat.

101_015_.jpgJóga tanfolyam az Ahimsza Jógaközpontban

A foglalkozások elsődleges célja, hogy a résztvevők saját belső igényévé váljon az otthoni gyakorlás, beépítsék hétköznapjaikba a tanultakat. Ez fogja biztosítani azt az állapotjavulást, amit kutatás összegzéseként szeretnénk számokkal, adatokkal is alátámasztani. Az otthoni gyakorláshoz a program résztvevői egyénre szabott feladatsort kapnak, mely átlagosan napi 20 perc gyakorlást igényel. Az otthoni gyakorlásukról naplót vezetnek a résztvevők.

A 20 hetes jógatanfolyamokon felkészült jógaoktatók (17 fő), élettani paraméterek előzetes és utólagos mérésével és ezen paraméterek összehasonlításával, a mérési eredményekkel igazolt javulás dokumentálásával szeretnék bebizonyítani a jógagyakorlás kedvező élettani hatását. Milyen egészségügyi jellemzőket vizsgálnak? A projekt során alkalmazott mérések kiválasztásánál fontos szempont volt a mérések informatív jellege, objektivitása, rövid időigénye, valamint költséghatékonysága. Ez alapján választották ki a vérnyomás, a pulzus, a testsúly, és a légzésfunkció mérést, valamint a mágneses kvantum analízist, ami egy modern, laborpontosságú és átfogó elemzést tesz lehetővé az egész test állapotáról 33 paraméter vizsgálatával.

A program területi lefedettsége országos szintű, koordinátora a Magyar Jóga Társaság, s partnerszervezetekként az alábbi jógaközpontok/közösségek vesznek részt benne:

  • Napüdvözlet Egyesület (Pécs),
  • Gabala Egészségcentrum (Budapest),
  • Jóga Kuckó (Pécs),
  • Táncsics Mihály Közgazdasági Szakközépiskola (Salgótarján),
  • Kleoszalon Kft. (Salgótarján),
  • Mecsek Fittnes (Pécs),
  • Ébredés Holisztikus Központ (Eger),
  • Monsoon Jógastúdió (Budapest),
  • AGAMA Jógaközpont (Budapest),
  • Burattinó Alapítványi Iskola (Budapest-Csepel),
  • Bálint Közösségi Ház (Budapest),
  • Mecsek Füszért (Pécs),
  • Ahimsza Jógaközpont (Veszprém).

 

A program eredményének kiértékelése június közepére várható. Az eredményeket is szeretnénk közzé tenni.

Címkék: kutatás jóga

A jóga és a böjt

 2014.03.12. 11:30

A jóga természetes étrendje a laktovegetárius étrend (hús és tojás nélküli, tejterméket és növényi táplálékot fogyasztó diéta). A jóga életmód részét képezi az egyszerű koplalás, vagy böjt, amikor pihentetjük emésztőszerveinket. A szervezetünknek ilyenkor lehetősége van a “nagytakarításra”, a méregtelenítésre.

Az egynapos böjt (a szilárd ételek teljes elhagyása) mozgósítja a szervezetet, bár aki első ízben végzi, ne lepődjön meg, ha az elindult méregtelenítési folyamatra szervezete ellenreakcióval válaszol, ami pl. fejfájásban, vagy egyéb tünetekben nyilvánul meg. Ha már megszoktuk a 24 órás koplalást, akkor rendszeressé tehetjük azt.

böjt2.jpg

Citromlé Fotó: turmixvilag.hu

A rövid böjt a heti egyszeri 32 vagy legalább 24 órás koplalást jelenti, amit minden szellemi hagyomány ismer. A jógik kedden vagy csütörtökön, a keresztények pénteken szoktak böjtölni. A böjt előestéjén ajánlott elvégezni a dzsala básztit, azaz a vastagbéltisztítást. A nap folyamán legalább 2-3 liter folyadékot vegyünk magunkhoz, igyunk friss vagy langyos (télen meleg) vizet (legjobb a forrás. illetve szűrt víz), de ha egészségi állapotunk megkívánja, fogyasszunk gyógyteát vagy vízben áztatott friss gyógynövényből nyert kivonatot. Ne igyunk viszont fekete kávét, teát, alkoholtartalmú italokat és tejet.

Kezdetben csak hetente egyszer tartsunk rövid böjtöt, hosszabb ideig csak abban az esetben, ha szakemberrel tudtunk konzultálni, vagy legalább megfelelő szakirodalom áll rendelkezésünkre. A rendszeres böjt regeneráló és tisztító hatással van a szervezetre, és ha el tudtuk kerülni, hogy ételről, főzésről álmodozzunk, vagy ilyen „képekkel állandó harcot folytassunk”, úgy szellemileg is frissítőleg hat. A böjt ellenjavasolt cukorbetegeknél, pajzsmirigytúltengésnél és gyomor-, illetve nyombélfekély esetében.

A hosszabb böjt időtartama lehet egy hétvége, 3-5-7-14-21 vagy akár 42 nap. A 70 napos böjt viszont már a határ, amit a szervezet még el bír viselni. A hosszú (több mint 7 napos) böjtnél elengedhetetlen, hogy pontos útmutatásokkal rendelkezzünk a fel- és lefutó étkezési időszakokat, valamint az egész böjtölési időszak életvitelét illetően. Egy ilyen hosszabb böjt erősen mozgósítja a szervezet védekező rendszerét és igen sok krónikus megbetegedés esetében gyógyhatású (pl. a bőrbetegségeknél és ráknál).

A böjtök sok típusából a legkönnyebb a monodiéta (csak egyféletáplálék, pl. párolt zöld levelek vagy csak egyféle főtt gabonanemű fogyasztása). Itt is nagyon fontos a napi 2-3 liter folyadék és a rendszeres mozgás.

Igényesebb böjtök közé tartozik a Breuss kúra, ahol gyökeres zöldségek leveit (előírt összetételű keverék!) és gyógyteákat fogyasztunk. A Breuss kúra egyszerűbb változatai a manapság léböjt kúra néven ismert eljárások, amelyeknél lehetőség van nyers zöldség és gyümölcs levek fogyasztására egymástól elkülönülve. Ezek a levek lehetővé teszik a lelkileg meghatározó ízélmény megtartását a böjt alatt és tele vannak nyomelemmel és vitaminnal, amelyek segítik a méreganyagok kiválasztását és kiürítését a szervezetből.

bojt.jpg

Gyógytea Fotó: noiportal.hu

A böjtölés alatt fontos a méreganyagok kivezetése a szervezetből, azaz izzadás, mozgás, beöntések és a teljes emésztőcsatorna átmosása, ami a jógában ismert eljárás a lagú sankapraksalan (az egész emésztőcsatorna sós langyos vízzel való átmosása), bázikus fürdők és a légzőgyakorlatok végzése.

A böjt talán legnehezebb része az étkezésre való visszaállás. Bármilyen hosszú böjtből való visszatérésnél a legjobb a reszelt nyers sárgarépa friss citrommal, mézzel és ánizzsal összekeverve (ez terheli meg a legkevésbé az emésztést, hamar emésztődik és felszívódik és rengeteg vitaminnal azonnal táplálják a szervezetet).

Ha felkészültségünk és eltökéltségünk megfelelő, úgy testileg, mind lelkileg frissek leszünk és nagyon jól tudjuk végezni majd az igényesebb légző-, valamint meditációs gyakorlatainkat is. A böjtök hatására ízületeink kitisztulnak, hajlékonyabbak, rugalmasabbak leszünk. Akaraterőnk megnő, lelkileg erősebbé válunk, nő önbecsülésünk, és jobban értékeljük magunkat. Hiszen ha egy ilyen igényes és nehéz folyamatot sikerült végigvinnünk, akkor az élet nehézségein is könnyebben túltesszük magunkat és könnyebben találunk megoldást a felmerülő problémákra.

Címkék: táplálkozás egészségmegőrzés böjt

Mi a jóga?

 2014.03.11. 10:19

A jóga egy ősi tanrendszer, ami minden nagy kultúrkörben jelen volt (kelta, egyiptomi, görög, beavatási rítusok). Létezése az Ecuadorban előkerült tárgyi bizonyítékok alapján legalább 14 ezer évre vezethető vissza.

 

Európában a történelem viharai elpusztították ezeket a magasrendű tanításokat. India a Föld egyetlen olyan országa, ahol - a kultúra részeként - folyamatosan fennmaradt. A népvándorlások sem tudták eltörölni, hiszen a bevándorló népek is beleolvadtak ebbe a kultúrába, s a nyugati ember is innen hozta vissza. A jóga nem elméleti, hanem egy megfigyelésen alapuló tapasztalati rendszer, nincs benne olyan dolog, aminek a hatásáról ne győződtek volna meg a sok ezer év alatt. Nyugatra egészségügyi hatásai miatt került, míg keleten szellemi, lelki út maradt.

 

Célja: a testi, lelki, szellemi egészség elérése, az önmegismerés fizikai, lelki és szellemi szinten, a fokozottabb koncentráció elérése.

 

napüdvözlet.jpg

Napüdvözlet Fotó: felsofokon.hu

 

Bárki jógázhat kortól, nemtől, vallási hovatartozástól függetlenül, sőt a jóga mindenkit segít fejlődni azon az úton, amelyen halad.

A mai torna, gyógytorna, az aerobik és egyéb modern mozgások rengeteg elemet vettek át belőle. A sportoktól abban különbözik, hogy a gyakorlatokat légzésszinkronnal és lassú mozgással ill. pózkitartással végezzük, valamint koncentrálunk a mozgatott testrészre is.

 

Nincs benne versenyszellem, jógázáskor nem egymást figyeljük, hogy ki hogyan csinálja, mennyivel hajlékonyabb, hanem „befelé koncentrálunk”, hiszen mindenki magához képest tapasztalja meg a fejlődést, változást.

 

A gyakorlatok állva, ülve, fekve végezhetők, vannak dinamikusak pl. hasizomgyakorlatok, izomfejlesztő gyakorlatok. Vannak a tüdő kapacitását növelő, a tüdőt tisztító légzésgyakorlatok, és vannak a gerinc rugalmasságát növelő, a gerincet erősítő gyakorlatok, fordított testhelyzetek és egyéb ászanák, azaz pózkitartások. Amit a testi, lelki és mentális feszültség oldását szolgáló relaxációs eljárások tesznek teljessé.

 

Minden gyakorlat többféle betegség rehabilitációjára és megelőzésére jó, a gyakorlatok által a vér és energiakeringés javul, a légzés tisztább és mélyebb lesz, az idegi szabályozás javul. Ezáltal éri el gyógyító hatását. A gyakorlás során semmit sem szabad erőltetni, fontos, hogy ne okozzunk fájdalmat a testünknek, szeretettel bánjunk vele!

 

Az Ahimsza Jógaközpontban (Veszprém, József A. u. 9.) tartott foglalkozásokról a honlapon tájékozódhat : www.ahimszajoga.hu.

 

Kellemes gyakorlást!

Címkék: jóga

 

Az előadás és gyakorlati bemutató előtt próbálgattuk a módszer nevének helyes kiejtését, tájékozódtunk a honlapjukon és a videók között. Így némi ráhangolódás után nyitottan, kíváncsian vágtunk bele egy újabb „kalandba”.

 

Zlatzky Anna kezelő nagyvonalúan nyitott. Nem kevesebbet állított, mint hogy a gondolataink segítségével meg tudjuk változtatni az egész életünk. Ezután még hozzátette: a Kahi-Healing olyan, mint a karácsony, jobb adni, mint kapni – ezért szereti különösen.

 

KH2.jpg

Zlatzky Anna és a hallgatóság

 

A bemutatkozást Ugri Mihály, a magyarországi képviselet vezetőjének előadása követte, aki Ausztriában él, 4 gyermek édesapja, s származása szerint félig magyar. Az édesapja révén az „apanyelve” magyar.

 

KH3.jpg

Ugri Mihály előadása

 

Úgy, ahogy a magyar egészség szóban benne szerepel az egység, az egész, a Kahi kifejezés is ezt jelenti. Elmondása szerint általános, hogy egészségünkkel csak akkor foglalkozunk, ha már nem vagyunk egészségesek, ha már megbomlott az egység, ha már megbetegedtünk. A módszer nagyon új, csupán 3 éves, kifejlesztője :Tom Rietdorf. Jelenleg Ausztriában, Svájcban és Magyarországon oktatják - több lépcsőben - a módszert.

 

A humoros, interaktív előadás során elhangzott, hogy az élethez petesejt, hímivarsejt és lélekfonal szükséges. Az első szervünk, amelyik kialakul az a szívünk. A lelkünk ide költözik be. S honnan jön a lélek? Az univerzumból. S miért jön ide le, miért kívánkozik a földre? Csak azért mert érezni szeretne. Egyetlen életfeladatunk, hogy érezzünk. Döntésünk kérdése, hogy szenvedünk, vagy élvezzünk az életünket. Minden, ami körülöttünk van mi teremtettük/teremtjük meg. Ennek tükrében, ha én teremtettem a betegségemet, én teremthetem meg az egészségemet is.

 

A Kahi-Healing összekapcsolja a hagyományos kínai orvoslást, az indiai csakratudományt, a kvantum- vagy mátrix gyógyítással és az orosz gyógyítási technikákkal. Ennek köszönhetően ez egy összetett gyógyítási rendszer, ott kezeli a beteget, ahol a probléma van. A módszer rendkívül gyors és rendkívül eredményes, hiszen átlagban 2-3 kezelés elég a gyógyuláshoz. Az információs téren dolgozik, így az energetikai gyógymódoknál hatékonyabban és gyorsabban érhet el eredményt!

 

Az elméleti bevezetőt gyakorlati bemutató követte. Párhuzamosan 5 kezelő „dolgozott”, 5 kiválasztott hallgató próbálhatta ki a bázis kezelést, amit „kocsimosáshoz” hasonlított az előadó. A kezelés során a gerincoszlop körül egy mezőt „építenek fel”. A kezeltet csupán egy kéz vagy egy ujj érinti meg. Az érintések enyhék és általában rövidek. A kezelés eredményeként megváltozik a kezelt energiája. A rossz információk, jóra cserélődnek ki.

 

A kezeltek megosztották élményeiket. Arról számoltak be, hogy valamiféle láthatatlan energia mozgatta őket, ellazult állapotba kerültek, melegséget éreztek, spirituális mozgásban volt részük, illetve egy angyali tánc résztvevői voltak, volt akinek potyogtak a könnyei, mások elvesztették egyensúlyukat és eldőltek. Nézőként érdekes és ugyanakkor izgalmas volt végignézni, hogy pillanatok alatt egy más tudatállapotba kerültek a páciensek, s a kezelők is eltérő módon viselkedtek, láttam felszabadultságot, tanácstalanságot, a kemény munka izzadságcseppjeit és örömet is. S az érzéseknél maradva, megdöbbentem, hogy rám is hatással volt a kezelés, hiszen élénk bizsergést éreztem a lábamban és a fejemben. A gyakorlati bemutató végét katarzis követte. Mindegyik aktív résztvevő pozitívan nyilatkozott, kellemes, felszabadító állapotba került, s hálás volt a kezelőjének.

Szóba kerültek továbbá a képzési lehetőségek és az egyéb rendezvények, melyekről részletesebb információt a szervezet honlapján (www.kahi-healing.com) találunk.

 

A bemutató lezárásaként Ugri Mihály hangsúlyozta, hogy nem az a lényeg, hogy a kezelés során mit érez a páciens, hanem az, hogy mi fog történni. A testi és az érzelmi problémák szellemi szintre kerültek. A léleknek adtak teret. A lélek dönti el, hogy mit dolgoz fel ebből. Leszoktatja a pácienset a dohányzásról, segíti feldolgozni a férje hirtelen halálát, meggyógyítja a gerincferdülést vagy a prosztatarákot, „megoldja” a spontán teherbeesést... stb.

Címkék: előadás

A jógi legyen mértékletes az evésben,

enélkül bármilyen bölcs is ő,

nem érhet el sikert.”

(Siva Szamhita)

images.jpg

Zöldségek www.india.network.hu

 

  • Térjünk vissza a természetes, eredeti állapotú élelmiszerek vásárlásához és ezekből készítsük el mindennapi ételeinket. Kedvenc bevásárlóhelyünk a (bio)piac legyen!
  • Ételeink beszerzésénél és elkészítésénél sose szegjük meg az ahimsza elvét.
  • Táplálékainkat mindig hálával, pozitív gondolatokban elmélyedve fogyasszuk.
  • Mindennapi táplálékunk összeállításában kövessük az évszakok változását, és válasszuk ki azt, amit a természet kínál nekünk.
  • Mindig gondoskodjunk jó minőségű fehérjék szervezetünkbe való beviteléről, mint pl. diófélék, hüvelyesek, teljes értékű gabonafélék és sajtok.
  • Fogyasszunk nyers zöldségsalátát minden nap, egy részét vágjuk össze, másik részét hagyjuk egészben, mely így szerkezeti változatosságot nyújt fogyasztójának.
  • Minél több zöld leveles zöldséget és gabonafélét (köles, búza, hajdina, árpa, rizs, zab stb.) tartalmazzon ételünk, valamint részesítsük előnyben a mi éghajlatunkon természetesen előforduló élelmiszereket.
  • A párolás, vagy a kevergetve sütés a legjobb módszer arra, hogy megőrizzük a gyümölcsök, zöldségek belső értékeit.
  • Megfelelő időben a megfelelő mennyiségű és minőségű ételt fogyasszuk.
  • Figyeljük testünk érzeteire, gondoljuk végig, hogy a bevitt táplálék milyen módon hat egészségünkre, érzelmi és gondolatvilágunkra.
  • Minden nap fogyasszunk friss gyümölcsöt.
  • Lehetőleg otthon süssük, főzzük, készítsük el ételeinket és alaposan rágjunk meg minden falatot. Figyeljünk az ételek és nyersanyagok helyes társítására.
  • Kerüljük az olyan „természetes állapotától megfosztott” élelmiszereket, mint a fehér liszt, fehér kenyér, sütemények, finomított gabonák, a konzervált gyümölcsök, zöldségek, üdítőitalok és a telített zsírok, mint például a margarinok.
  • Az elfogyasztott ételünk friss és egészséges legyen! Avas diófélék, túlérett, rothadt gyümölcs, régi, összeesett zöldség sokat veszít eredeti tápértékéből.
  • Csak annyit főzzünk, amennyit meg tudunk enni, többet ne, mert az újramelegítés, tárolás sokat elvesz a tápértékből.
  • Legyünk találékonyak, kísérletezők, tegyük változatossá táplálkozásunkat új anyagok kipróbálásával.
  • Az élvezeti szerek (alkohol, dohány, fekete kávé, fekete tea stb.) fogyasztásának szokásáról életünk érzelmi, lelki, szellemi szintjeinek tudatosításával és rendezésével szokhatunk le eredményesen és tartósan.
  • Váljon második természetünkké a heti egynapos teljes, vagy részleges böjt.

 

(Forrás: Timcsák-Kővári-Gintner-Oláh: Jógakonyha

sajt.jpg

 

Sajtok www.mindmegette.hu

Címkék: táplálkozás egészségmegőrzés

süti beállítások módosítása